Zajmij się własnym losem

Drogi Czytelniku
Zapewne i Ty słyszysz zewsząd utyskiwania, że ktoś czegoś nie zrobił, znaczy się ONI nie zrobili, i dlatego jest źle. Osobiście uważam, że to następstwa czasu, kiedy nasze życie osobiste i społeczne było organizowane przez kogoś innego: rodziców, nauczycieli, czy partyjniaków, jeśli cofniemy się do socjalizmu lub politykierów, gdy myślimy o późniejszych czasach.

Jednak nadchodzą dni, jeśli już nie nadeszły, kiedy każdy z nas (pisałem już wcześniej, że niby nikt nic nie musi, a jednak użyję w tym wypadku tego zwrotu) będzie MUSIAŁ samemu zająć się własnym losem. Jeśli wydaje Ci się, że będziesz mógł funkcjonować we współczesnym świecie bez dobrych relacji z innymi ludźmi, to oznacza, że nie rozumiesz zasady win-win.

Tak, długofalowe partnerstwo z innymi ludźmi wymaga, aby wszyscy odnosili wzajemne korzyści ze współpracy. Rozumiem Cię, że poczytujesz mi to za herezję ekonomiczną, bo przecież w układzie „kupna-sprzedaży” powstają antagonizmy. Na tym przecież polega wolny rynek: na konkurencji, która rodzi wzajemną wrogość i konieczność zwalczania się.

Czy tak będzie zawsze? A może właśnie ten wygra przyszłość, kto postawi nie na walkę, a na wspólne działanie? Jeśli tak, to już teraz zacznij uczyć się dobrego współżycia z ludźmi. Oprzyj kontakty z nimi na zaufaniu. Na pewno czytałeś książeczkę Dala Carnegie „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi„, ale wróć ponownie do tej lektury, bo może Ci dać nowe inspiracje.

Minęło już ponad 70 lat od pierwszego wydania tego epokowego dzieła i podane tam zasady radzenia sobie z ludźmi są niezmienne do dziś. Co więcej, moim zdaniem przyszły rynek wymaga całkowicie nowego sposobu myślenia o kliencie. Chyba nawet słowo klient powoli zaniknie, bo zastąpi go znaczeniowo „partner”. Przecież chodzi o partnerstwo interesów.

Nie uzyskasz skuteczności w działaniu, jeśli zaniedbasz ten element swojego rozwoju: umiejętność kontaktów z drugim człowiekiem.

Twój los nie zależy od tego, ile masz w tej chwili zgromadzonych pieniędzy, lecz na ile chcesz się dostosować do nowych trendów w życiu społecznym. Osobiście uważam, że życie jest trudną sztuką i dlatego Twój sukces zależy od tego, jak kierujesz swoim losem. Czy Ty wpływasz na niego, czy też on na Ciebie. Jak jest w Twoim przypadku?

PS. Wg najnowszych informacji z kręgu Klubu Przedsiębiorcy istnieje jeszcze możliwość załapania się na kilkugodzinne spotkanie z Wandą Loskot w Warszawie po południu 31 maja br., a więc za parę dni, ponieważ organizatorzy wynajęli większą salę. Może się skusisz, aby zobaczyć na czym polega jej umiejętność szkoleniowa. Zapraszam.

Pozdrawiam optymistycznie
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *